Jakie buty dla pań są naprawdę wygodne?

Czasem, kiedy potrzebujemy wybrać buty na konkretną okazję udaje się nam wejść do pierwszego, lepszego sklepu i znaleźć to, czego szukamy. Innym razem długo błądzimy po galerii nie mogą się zdecydować i mając spory problem ze znalezieniem butów, które będą naprawdę wygodne. Trzeba przyznać, że jeśli chodzi o buty dla kobiet– wybór zazwyczaj jest ogromny. Jednakże, na wygodę użytkowania takich butów bardzo mocno wpływa to, z czego będą wykonane, a to z kolei warunkuje ich cenę. Jak znaleźć wygodne buty dla pań, które będą nam też odpowiadały pod kątem estetyki?

Tak naprawdę, buty zawsze powinno się przymierzyć

Decydując się na zakup butów w sklepie internetowym nie mamy takiej możliwości, możemy zmierzyć sobie długość stopy i oszacować rozmiar, ale trzeba być przygotowanym na to, że mogą się one okazać zbyt duże lub zbyt małe, albo po prostu po ich założeniu może się okazać, że są bardzo niewygodne. Znacznie prościej jest dopasować odpowiedni rozmiar obuwia w momencie, kiedy kupujemy już kolejną ich parę tej samej marki i dobrze znamy dany rodzaj obuwia.

Niektóre marki mają swoje cechy charakterystyczne, np. produkują buty bardzo szerokie i obszerne lub też ich modele są przeznaczone raczej dla osób z wysokim podbiciem. Mając już buty na nogach powinniśmy pomyśleć o tym, czy nigdzie nas nie uwierają i czy nie będą powodować otarć. Źle dobrany rozmiar to ryzyko pojawienia się licznych schorzeń stóp, jakie wynikają z bolesnego ucisku. Mowa tutaj o halluksach czy pojawiającej się na pięcie ostrodze. Buty nie mogą zaburzać krążenia krwi- to ważne, aby umożliwiały prawidłowe chodzenie.

Z czego powinny być wykonane takie buty?

Materiał, jaki zostaje użyty do produkcji takiego obuwia w dużej mierze zależy od jego rodzaju. Innym materiałów można użyć w przypadku butów eleganckich, a innych, jeśli mamy do czynienia z butami sportowymi. Generalnie, bardzo wiele o tworzywie, z którego zostały wykonane buty może nam powiedzieć ich cena. Najtańsze dostępne na tynku modele będą wykonane z tak zwanej skóry ekologicznej, a więc tej, która nie jest przewiewna i nie przepuszcza powietrza. Najgorszej jakości buty już na starcie będą brzydko pachniały tworzywem z domieszką gumy czy plastiku. O ile w wersji zimowej ten materiał może być jeszcze do zaakceptowania, o tyle latem może powodować spore problemy. Noga będzie się w czymś takim mocno pocić, a co za tym idzie- wszystko będzie nieładnie pachnieć.

W przypadku butów eleganckich- czy to baletek, butów na obcasie czy szpilek- najlepiej zdecydować się na wersję skórzaną. Skóra jest materiałem oddychającym, a dodatkowo dobrze dopasowuje się do stopy- przez to jest wygodna w noszeniu. Z kolei w przypadku butów sportowych, najlepiej wybierać renomowane firmy, które mają opatentowaną technologię produkcji. Zazwyczaj stosują oni materiały lepszej jakości, chociażby takie jak membrany, które ograniczają przemakanie obuwia. Z takich butów na pewno będziemy znacznie bardziej zadowolone.

Jakie buty dla pań są naprawdę wygodne?
Przewiń do góry