Jakie ubranka wybierać dla małych dzieci?

Nad wyborem odpowiednich ubranek dla malucha zastanawiają się już nawet te panie, które dopiero oczekują narodzin swojego dziecka. W końcu trzeba odpowiednio się przygotować i spakować część rzeczy ze sobą do szpitala. Sklepy z artykułami dla niemowląt kuszą pięknymi rzeczami, które jednak trudno jest skompletować w sytuacji, kiedy robimy to po raz pierwszy i kiedy nie do końca wiemy, co może się sprawdzić w praktyce, a co będzie zbytecznym zakupem. Tym bardziej, że ceny niektórych ubranek potrafią być naprawdę bardzo wysokie, a maluch szybko będzie z nich wyrastał. W rzeczywistości, niektóre ładnie wyglądające na wieszakach ubranka okazują się niepraktyczne. Wobec tego, co może się okazać przydatne, a co za pewne okaże się niepotrzebne?

Ubranka, które łatwo ubrać i które dobrze się nosi

W przypadku bardzo małych dzieci, a nawet noworodków, najlepiej sprawdzają się tradycyjne body lub cieplejsze śpiochy. Ewentualnie, uzupełnieniem takiego stroju mogą być spodenki- ale raczej te wygodne, które mają w pasie delikatny ściągacz. Odpowiednie będą też miękkie sweterki oraz kaftaniki do ubierania bezpośrednio pod śpiochy. Tymczasem, na pewno niepraktyczne będą koszulki z kołnierzem, w których dziecko na pewno wyglądałoby bardzo elegancko- ale są niewygodne i często są szyte z tkanin mało elastycznych. Lepiej też zrezygnować z bluz, które posiadają kaptur, a także z kurteczek czy marynarek, które są sztywne, które ciężko jest na dziecko wkładać i w praktyce- które ciężko jest nosić. Polecane są ubranka bawełniane, welurowe lub te, które są szyte z miękkiego i ciepłego polaru. To, co znajdzie się w wyprawce w dużej mierze zależy też od pory roku.

Noworodki potrafią być naprawdę bardzo małe, czasem mamy więc problem z ich ubieraniem czując obawę przed tym, aby nie zrobić im krzywdy. W takim przypadku najlepszym wyborem będą ubranka dla dziecka, które posiadają rozpinane zatrzaski na całej długości i których tym samym nie trzeba wkładać maluchowi przez głowę. Jeśli tylko w jakiś sposób możemy sobie ułatwić życie oraz codzienną opiekę nad naszym maleństwem- z pewnością powinniśmy to zrobić. Takie ubranka wcale nie jest trudno znaleźć, a dodatkowe zatrzaski będą też ułatwieniem podczas zmiany pieluszki.

Absolutnie niezbędne elementy garderoby malucha

Przy kompletowaniu garderoby malucha również najlepiej jest podejść do tematu w sposób jak najbardziej praktyczny. Obowiązkowym wyposażeniem jest na pewno kurtka przeciwdeszczowa oraz para kaloszy. Nieprzemakalna kurtka z kapturem sprawdzi się tak naprawdę o każdej porze roku. Kolejnym elementem, który warto mieć w szafie są najzwyklejsze koszulki, które można tak naprawdę zakładać maluchowi o każdej porze roku. Przydadzą się także różnego rodzaju nakrycia głowy- zarówno te do noszenia zimą w postaci ciepłych czapek, jak i lżejsze czapeczki, czapki z daszkiem czy też kapelusze. Praktycznym gadżetem jest specjalny komin, który zakłada się łatwo i szybko i którego bardzo małe dziecko nie będzie umiało sobie zdjąć samo.

Jakie ubranka wybierać dla małych dzieci?
Przewiń do góry