Czy to już czas, aby przejść na dietę?

Szybkie tempo życia często skutecznie uniemożliwia nam troskę o swoje dobre samopoczucie oraz zdrowie. Nieodpowiedni sposób odżywiania się może sprawić, że zaczniemy przybierać na wadze. Sprzyja temu siedzący tryb życia, który w praktyce oznacza zbyt małą dawkę ruchu każdego dnia. Często wiąże się to także z naszym obniżonym samopoczuciem, a także ciągłym zmęczeniem oraz sennością. Dodatkowo, jeśli nie stronimy od dań kuchni fast food, szybko mogą pojawić się sygnały, że należy schudnąć. Po czym jeszcze możemy poznać, że być może dobrze byłoby przejść na jakąś dietę? Zazwyczaj bardzo alarmujące są zbyt ciasne ubrania, które nadal jeszcze nadają się do noszenia, ale niestety nie są już tak komfortowe, jak były w momencie ich zakupu. Nieestetycznie zwijające się fałdy w okolicy brzucha lub też znacznie masywniejsze nogi również mogą oznaczać, że powinniśmy coś zmienić w swoim życiu.

Ubrania dobrze dobrane do nas samych

Warto także wiedzieć o tym, że na przestrzeni lat zmienia się nie tylko nasz gust w kwestii doboru ubrań, ale i zmienia się nasze ciało. Co za tym idzie, niektóre rzeczy, które zalegają w naszej szafie już od dawna, mogą się po prostu przeterminować- zarówno jeśli chodzi o dopasowanie do bieżących trendów jak i do naszej sylwetki. Tak, jak kiedyś nie przeszkadzały nam spodnie biodrówki czy też bardzo obcisłe i wydekoltowane topy, tak wraz z upływem lat możemy coraz większą uwagę przywiązywać do wygody, a także do tego, aby nie eksponować za bardzo swojego ciała w sposób wyzywający. Nastolatki ubierają się inaczej niż osoby dojrzałe, a na nasz styl wpływa także środowisko, w którym się znajdujemy. A na przestrzeni czasu to środowisko możemy zmieniać nawet kilkakrotnie. Tym samym, nawet jeśli niektóre rzeczy nadal odpowiadają nam rozmiarem, być może uznamy, że już do nas nie pasują.

Ubrania dobrze dobrane do naszej sylwetki

Istnieją pewne zasady dobierania poszczególnych fasonów ubrań do posiadanej przez nas sylwetki. Oczywiście, jeśli będziemy mieć taką motywację- możemy schudnąć, aby wyrównać proporcje naszego ciała. Często jednak nasza sylwetka po prostu jest taka, jaka jest, a co za tym idzie być może nigdy nie będziemy dobrze wyglądać w za krótkiej spódnicy mini lub w obszernej sukni z kontrafałdami. Ta świadomość własnego ciała, atutów naszej sylwetki oraz jej mankamentów jest bardzo ważna. Na pewno przydaje się podczas dokonywania zakupów, kiedy w danym butiku stajemy przez ogromną ilością ubrań na wieszakach o różnych fasonach i zastanawiamy się, od jakiego modelu najlepiej byłoby zacząć przymiarki. Dzięki odpowiedniemu dobraniu fasonu do sylwetki możemy też znacznie szybciej znaleźć te ubrania, w których po prostu będziemy czuć się dobrze. Jest to bardzo ważne zarówno w momencie, kiedy wybieramy elegancką suknię koktajlową na ważne przyjęcie lub też imprezę okolicznościową, jak i kiedy chcemy po prostu kupić sobie coś ładnego nawet z przeznaczeniem do noszenia w domowych pieleszach.

Czy to już czas, aby przejść na dietę?
Przewiń do góry