Start w modelingu- jak wykonać pierwszy krok?

start w modelingu

Wielu młodym osobom praca w modelingu wydaje się być czymś interesującym, prostym i przyjemnym. Chodzenie po wybiegach i pozowanie do zdjęć zdaje się być spełnieniem marzeń, tym bardziej, że wiąże się też z pewnym prestiżem, a także z realną możliwością wyjazdów na zagraniczne kontrakty. Łatwo w tym wszystkim można pominąć fakt związany z tym, jak wielki trud modelki wkładają w troskę o swój wygląd i swoją figurę, a także istotne jest to, że wcale niełatwo jest dostać się do świata modelingu i przebić się przez ogromną konkurencję w branży. Jeśli jednak moda jest naszą pasją i jeśli wydaje się nam, że mamy odpowiednią figurę do tego, aby pracować w charakterze modela lub modelki- powinniśmy próbować swoich sił na castingach oraz wysyłając zgłoszenia do tych agencji, w których faktycznie chcielibyśmy pracować. Profesjonalna agencja modelingowa w Warszawie da nam uczciwe zatrudnienie w ramach interesujących projektów, a także będzie promować nas w świecie mody po to, aby nasza kariera nabrała rozpędu.

Od czego najlepiej zacząć?

Jeśli przygotujemy zdjęcia i prześlemy już zgłoszenia do wybranych przez siebie agencji- tak naprawdę pozostaje nam jedynie czekanie, aż ktoś się sam do nas odezwie. A ponieważ jest to dość bierna strategia działania- lepiej dodatkowo podejmować się uczestnictwa w rozmaitych castingach, na których będziemy mieć szansę twarzą w twarz spotkać się z przedstawicielami danej agencji. Pamiętajmy jednak, że agencje takie jak http://selective-mgmt.pl/pl/models-category/women-pl mogą organizować naprawdę duże castingi, na których naszą konkurencją będzie tysiące osób. Takie castingi oznaczają wielogodzinne oczekiwanie na swoją kolej, a czasem nawet są one rozłożone na kilka dni. Trzeba więc mieć czas wolny, motywacje, cierpliwość oraz samozaparcie, aby regularnie chodzić na takie castingi i aby dokładać wszelkich starań do sposobu swojej prezentacji. Nawet po wielu godzinach męczącego i stresującego oczekiwania trzeba wykazać się energią potrzebną do odpowiedniego zaprezentowania się przed komisją. Trzeba też umieć zwalczyć w sobie stres, z jakim zazwyczaj wiążą się takie właśnie wystąpienia. Poprzez castingi można jednak otrzymać zatrudnienie w naprawdę poważnych projektach o wysokim budżecie. Czasem, nawet jeden taki projekt realizowany na dużą skalę może dać nam rozpoznawalność, sławę i naprawdę niezłe zarobki.

Modele oraz modelki muszą stale nad sobą pracować

Dobrze jest mieć taką świadomość, że praca w tym zawodzie nie oznacza jedynie ładnego uśmiechania się do obiektywu. Cały czas trzeba pracować nad własnym ciałem, aby faktycznie było zbliżone do ideału. Oznacza to odpowiednią dietę, a także potrzebny czas na regularne ćwiczenia. Dodatkowo, obecnie znajomość przynajmniej jednego języka obcego- angielskiego- jest niemalże standardem. Pozowania do zdjęć również trzeba się nauczyć, ale prawdziwą sztuką do opanowania jest umiejętność poruszania się po wybiegach podczas pokazów mody różnych projektantów. Wszystkie te umiejętności trzeba zdobyć oraz ciągle doskonalić, aby mieć szansę na ciągłość zatrudnienia.

Start w modelingu- jak wykonać pierwszy krok?
Przewiń do góry