Kiedy powinniśmy się zdecydować na implant?

W życiu mogą się nam zdarzyć rozmaite wypadki- czasem w ich konsekwencji możemy stracić swój ząb naturalny. Niektóre choroby sprawiają też, że zęba nie da się niestety już w żaden sposób uratować- w takim przypadku jedyne, co pozostaje to jego trwałe usunięcie razem z korzeniem. Z pewnością taka sytuacja byłaby dramatyczna gdyby nie fakt, że stomatologia posiada sprawdzony sposób na uzupełnianie takich ubytków zębowych.

Jest nim implantologia stomatologiczna, którą zajmuje się wiele wyspecjalizowanych gabinetów- sama Warszawa posiada ich przynajmniej kilka. Wszczepienie implantu odbywa się według wcześniej zaplanowanego schematu działania, dobrze też wiedzieć o tym, że wszczepić można zarówno pojedynczy implant jak i zespół implantów- w zależności od tego, jak duży ubytek chcemy uzupełnić. Najistotniejszym punktem całego leczenia jest sam zabieg, kiedy to umieszcza się implant w jamie ustnej. Zawiera on zarówno korzeń jak i koronę zęba. Zabieg wykonywany jest w obrębie jednego dnia, a samo umieszczanie implantów w zależności od ich ilości trwa do kilku godzin i jest wykonywane w znieczuleniu.

 

Jaki efekt można w taki sposób uzyskać?

 

Implantologia jest polecaną metodą uzupełniania ubytków także ze względu na fakt, że uzyskane efekty naprawdę są bardzo zadowalające. Po ukończonym procesie leczenia, kiedy już zakończy się cały proces leczenia, bardzo często trudno jest rozpoznać, który ząb jest naszym naturalnym, a który jest implantem. Właśnie ze względu na możliwość uzyskania tak naturalnego efektu, metoda ta cieszy się naprawdę dużą popularnością. Implanty są bardzo lekkie i bardzo wytrzymałe, w żaden sposób nie obciążają więc dziąseł. Dzięki ich implementacji podtrzymane zostają wszystkie kości w obrębie zgryzu, a co za tym idzie nie dochodzi do ich zaniku. Implant nie jest identyfikowany jako materiał obcy, dlatego szybko się przyjmuje i zaczyna pełnić funkcję zęba naturalnego.

Kiedy powinniśmy się zdecydować na implant?
Przewiń do góry