Jak układać ubrania w szafie w sposób praktyczny?

Dobra organizacja naszej garderoby pozwala uniknąć porannego problemu szukania każdej z części odzieży z osobna. Pozwala więc tym samym zaoszczędzić sporo czasu, stresu oraz nerwów. Za pewne każdy z nas zna sytuację, kiedy poprzez bałagan zapominamy w ogóle o tym, że mamy daną koszulę czy spódnicę, gdyż znajdują się one przygniecione innymi ubraniami gdzieś na tyłach szafy. Jeśli brak organizacji w naszej szafie staje się wprost nieznośny- czas pomyśleć o wprowadzeniu zmian, które polepszą naszą sytuację. W tym celu dobrze jest poczytać o tym, jak przechowywać ubrania w szafie, aby było to dla nas jak najbardziej komfortowe. A być może w toku przeprowadzania porządków uznamy, że najlepszym rozwiązaniem byłoby ograniczyć liczbę ubrań w naszej szafie.

Podział garderoby na sekcje

To rozwiązanie bardzo dobrze sprawdza się w praktyce, gdyż pomaga uniknąć niepotrzebnego bałaganu. Dobrą organizację garderoby umożliwiają drążki, kosze, półki oraz inne systemy wyposażenia wewnętrznego, które naprawdę warto posiadać. Dzięki nim każda, nawet najmniejsza szafa ma szansę stać się pakowna. Aby wszystko było dobrze przemyślane, bieliznę, rajstopy oraz drobne formy odzieżowe najlepiej trzymać w osobnych koszach. Na wieszakach z kolei przede wszystkim powinny się znaleźć te ubrania, które są dłuższe i które w wyjątkowo łatwy sposób ulegają zagnieceniom. Jeśli będą luźno zwisać na wieszaku- z dużym prawdopodobieństwem nie trzeba będzie ich prasować aż tak często. Dzięki wprowadzeniu takiej organizacji w szafie już nie będziemy musieli niczego szukać. Kluczowe jest jednak, aby zawsze odkładać rzeczy na miejsce, a jeśli chwilowo nie mamy na to czasu- aby odkładać je osobno na kupce, a następnie później, już na spokojnie wykonać ich selekcję- albo na te rzeczy, które trzeba uprać, albo na te, które z powrotem będą miały trafić do szafy w odpowiednie miejsce.

Co zrobić z rzeczami, które wyjątkowo łatwo się gniotą?

Zazwyczaj, takie części garderoby są najmniej pożądane, a jednak- zazwyczaj nie chcemy rezygnować z miękkich i naturalnych włókien, a to one najczęściej i najszybciej się gniotą. Oczywiście, możemy się starać znacznie częściej wybierać ubrania, które produkuje się z niegniotących się materiałów. Alternatywnym rozwiązaniem jest odpowiednie składanie i przechowywanie ubrań w szafie. Wobec tego, jak składać ubrania, aby nie trzeba było ich za każdym razem prasować? Najlepiej układać je jak najbardziej luźno i swobodnie, gdyż przygniatanie ubrań na zgięciach powoduje, że w miejscu przygniecenia na pewno będą one wymagały prasowania. Najbardziej mnące rzeczy powinny się zawsze znajdować na górze sterty ułożonych ubrań, gdyż tam będą leżały najbardziej swobodnie.

Eleganckie spodnie, które posiadają zaprasowany kant będą najlepiej się czuły na specjalnym wieszaku z drążkiem. Tak zawieszone w szafie- nie powinny się pognieść, oczywiście jeśli nie będziemy układać wieszaków zbyt ciasno względem siebie. Ta sama zasada dotyczy wieszania sukienek czy spódnic, które również mogłyby się pognieść.

Jak układać ubrania w szafie w sposób praktyczny?
Przewiń do góry