Czy warto kupować ubrania w sklepach internetowych?

Wiele osób w momencie epidemii koronawirusa zaczęło bardziej skłaniać się ku innym, alternatywnym formom robienia zakupów, zwłaszcza w momencie, kiedy nie było jeszcze wiadomo, kiedy nastąpi otwarcie sklepów. Tym samym niektórzy zostali niejako zmuszeni do tego, aby odzieżowe zakupy dla siebie i dla rodziny wykonywać w sieci. Jak się jednak okazuje, kupowanie ubrań w sklepie internetowymmoże być naprawdę bardzo wygodną alternatywą dla zakupów stacjonarnych, nie tylko w momencie, kiedy te są zamknięte i nie mamy tak naprawdę innego wyboru. Warto bowiem pomyśleć, że w sieci mamy nieograniczoną możliwość oglądania przeróżnych towarów- to tak, jakbyśmy nagle znaleźli się w największej galerii handlowej świata.

Bezpieczne zakupy- czyli jakie? Epidemia a zakupy odzieżowe

Jeśli faktycznie obawiamy się o bezpieczeństwo naszych zakupów, na początek powinniśmy wybierać portale oraz sklepy o sprawdzonej renomie. Możemy więc korzystać z portali aukcyjnych, a także z oficjalnych sklepów internetowych konkretnych marek. Przed rozpoczęciem dokonywania zakupów warto zapoznać się z regulaminem danego sklepu. Tutaj znajdziemy szereg informacji na temat możliwości reklamowania towaru, a także na temat jego zwrotu. W przypadku ubrań, które zazwyczaj wymagają przymiarki- jest to bardzo istotne.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar?

To kolejna, dość problematyczna kwestia związana z zakupami online. Najlepszą radą w tym temacie jest, aby nigdy nie dokonywać zakupów na pamięć. Oznacza to, że mając rozmiar „L” mimo wszystko zawsze powinniśmy zmierzyć, czy wymiary takiej rzeczy są zbliżone do wymiarów podobnej części garderoby, którą już u siebie mamy. Pamiętajmy, że rozmiarówki różnych producentów mogą się między sobą bardzo różnić. Ile to razy w sklepie stacjonarnym mogliśmy usłyszeć, że dana rozmiarówka jest zaniżona lub zawyżona. Na szczęście, ubrania w sklepie internetowym zazwyczaj są bardzo dokładnie opisane. Znajdziemy więc wszystkie wymiary, a najczęściej za pewne zostanie też umieszczona tam informacja o tym, czy dana rzecz jest uszyta z tkaniny elastycznej.

Kolejna trudność może być związana z doborem odpowiedniego fasonu. I tutaj najlepiej jest mieć pewną świadomość swojego stylu oraz zalet własnej figury- pomaga to w dobieraniu różnych form odzieżowych zarówno w sklepie jak i w sieci. Można też zerknąć na te ubrania, które już posiadamy w swojej garderobie i które lubimy nosić najczęściej. Jeśli dobrze się czujemy- najprawdopodobniej jest to dla nas odpowiedni fason, który możemy zamówić nawet w ciemno.

Pamiętajmy o tym, że podczas dokonywania zakupów w sieci chroni nas prawo konsumencie. Dlatego też zawsze mamy 10 dni na dokonanie zwrotu bez konieczności podawania przyczyny. Zwrot powinien zostać przyjęty w momencie, kiedy dana rzecz posiada oryginalną metkę i opakowanie i kiedy nie ma na niej żadnych śladów użytkowania. W takiej sytuacji sprzedający powinien zwrócić nam pieniądze wraz z kwotą za koszt dostawy, którą również mu zapłaciliśmy. Nie zawsze natomiast będziemy mieli do czynienia z darmowym zwrotem- czasem koszt zwrotu trzeba będzie pokryć z własnej kieszeni.

Czy warto kupować ubrania w sklepach internetowych?
Przewiń do góry