Butik w prestiżowej lokalizacji- jak go otworzyć?

sklep z butami

Prowadzenie własnego butiku jest marzeniem wielu pasjonatek i pasjonatów mody. Jednakże, oprócz zainteresowania modą trzeba mieć jednak duże zdolności organizacyjne, a także trzeba wziąć pod uwagę, że bycie przedsiębiorcom to także wiele żmudnych i nie do końca porywających zajęć, które mogą nie mieć z modą zbyt wiele wspólnego.

Tak czy inaczej, otwieranie sklepu odzieżowego dla wielu jest życiowym wyzwaniem i szansą na zatrudnienie we własnej firmie, którą można rozwijać na szereg sposobów. Na pewno, jednym z podstawowych i niejako najważniejszych zadań będzie znalezienie odpowiedniego lokalu, w którym taki butik zostanie zaaranżowany.

Jaka lokalizacja będzie najlepsza?

Poszukiwania lokalu warto rozpocząć z odpowiednim wyprzedzeniem. Może się bowiem okazać, że w danym momencie te oferty, które uda się nam znaleźć mogą nie być zbyt atrakcyjne. Tymczasem, otwieranie butiku zazwyczaj nie odbywa się z dnia na dzień, wszystkie działania najlepiej więc zaplanować w czasie. Bardzo często już od samego początku wiemy, gdzie chcielibyśmy, aby taki lokal się znajdował. Pamiętajmy jednak, aby mierzyć siły na zamiary i zbilansować dobrą lokalizację z kosztami wynajmu, które trzeba będzie przecież ponosić regularnie. Warto też zastanowić się nad tym, na jakich klientach będzie zależeć nam najbardziej. Zupełnie inne osoby będą każdego dnia przechodziły obok lokalu zlokalizowanego w ścisłym centrum, a inne na peryferiach. Asortyment powinien być dostosowany do mieszkańców osiedla, zwłaszcza jeśli faktycznie chcemy, aby ruch w takim sklepie był spory. Decydując się na wynajem lokalu usługowego szybko przekonamy się, że lokalizacja bardzo mocno wpływa na cenę. Jej wybór powinien być więc przemyślany i poparty odpowiednią strategią marketingową.

Gdzie szukać odpowiednich ofert?

Zawsze istnieje taka możliwość, aby skorzystać z usług agencji nieruchomości. Wówczas to agent będzie szukał dla nas lokalu na podstawie wymagań, jakie mu przedstawimy. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że może to być kosztowne rozwiązanie, dlatego alternatywnym scenariuszem jest rozpoczęcie poszukiwań na własną rękę. W tym celu warto przeglądać ogłoszenia o wynajem lokalu, które pojawiają się w lokalnej prasie, a także na różnego rodzaju portalach i serwisach ogłoszeniowych m.in. https://www.herbewo.krakow.pl/do-wynajecia-lokale-handlowo-uslugowe/. Dobrze jest tez wiedzieć o tym, że zazwyczaj najwięcej interesujących ofert pojawia się od wiosny do jesieni, zimą tych ciekawych propozycji może być znacznie mniej. Zawsze warto też sprawdzać, jak długo dany lokal jest ogłoszony do wynajęcia. Im dłużej nie udaje się go wynająć, tym mocniej można negocjować warunki najmu. Jeśli jakieś ogłoszenie nas zainteresuje- od razu powinniśmy się zdecydować na jego oględziny. Czasem rzeczywistość nie do końca może pokrywać się z tym, co widzieliśmy w ogłoszeniu. Podczas oględzin warto od razu wypytać o wszelkie koszty związane z użytkowaniem lokalu, opłatą czynszową, opłatą za media, śmieci itp. Oględziny pozwalają nam realnie oszacować, czy dany lokal nam odpowiada.

 

Butik w prestiżowej lokalizacji- jak go otworzyć?
Przewiń do góry